MeanIng OF LIFE Akademİ

“Anlam” hayatın içinde var olan, sürekli aranan ve bulunduğunda ise keyif veren bir kavramdır.

Ne zaman nerede bulacağımız ise büyük bir soru işaretidir.

Sizin için anlamlı olan bir gün. Neyi ifade ediyor ya da neyi çağırıştırıyor?

Sizin için anlamlı olan bir kişi. Bunu düşünmek nasıl hissettiriyor?

İçindeyken size anlamlı gelen bir sohbet, çalışırken keyif aldığınız ve kendinizi tam olarak kendiniz gibi hissettiğiniz size anlamlı gelen bir meslek.

Kendiniz için belirlediğiniz, ulaşılması güç fakat bir o kadar da anlamlı olan hedefler.

Yanındayken kendinizi güvende ve mutlu hissettiğiniz, size hayatı anlamlı kılan bir partner.

Anlam, hayatın içinde ve her yerdedir. Ona ulaşmak için ortaya konacak gayret ise insanların ne kadar sorumluluk alabildiği ile ilgilidir. Sorumluluk alarak, aramaya devam eden kişi, anlama ulaşmaya her zaman daha yakın olacaktır.

Yaşam döngüsünde anlama zaman zaman kavuşuruz ya da onu zaman zaman kaybedebiliriz. Anlamın kaybolduğu, hayatın tat vermemeye başladığı anlarda ise insanlar psikolojik olarak güçsüzleşmeye başlayabilir. Bu noktada size engel olan sebep ya da sebepler her ne ise onları saptayıp, bu konular hakkında profesyonel bir çalışma yapmak atılacak en doğru adımdır.

İlişki kurma biçimini öğrendiğimiz gibi anlam yüklemeyi de aslında izleyerek öğreniriz. Fakat yaşamın devamında öğrendiğimiz ile gerçekten istediğimiz arasında farklar oluşabilir ve bu noktada kişiler kendilerini güvende hissetmeyebilir ve yaşadıkları hayatın anlamsızlaştığına dair fikirlere kapılabilirler. İnsanlar kendilerini anlamsızlıkla boğuşurken bulduklarında genelde hangi yöne gideceklerine ve  hangi yolun doğru ya da yanlış olduğuna karar vermekte güçlük çekebilirler.

MOL Akademi, insanların kendi yaşamları sırasında anlam kayıplarına bağlı çeşitli psikolojik problemler yaşayan bireyler ile profesyonel terapi çalışmaları gerçekleştirmektedir. Kendinizi anlamsız bir yaşam döngüsü içinde hissediyorsanız bu konuda destek almak için bize ulaşın. MOL Akademi, çeşitli psikoterapötik yöntemler kullanan profesyonel terapistler ile hizmet vermektedir.