ÇİFT DANIŞMANLIĞI.

Çift danışmanlığına başvuru yapmak için ilişkinizde bir problem yaşanmasını beklemenize gerek yoktur. Kriz anı yaşanmadan öncesinde alınacak danışmanlıklar, ileride çiftler arasında oluşabilecek problemleri önceden tedavi etme konusunda yardım sağlamaktadır. Çift terapisi sayesinde partnerler aralarındaki çatışmaların kaynaklarını anlayabilir, iletişim becerilerini geliştirebilir ve problemler karşısında çözüme nasıl ulaşacakları konusunda edinim sağlayabilirler. Çift danışmanlığı medeni durumdan bağımsızdır dolayısıyla çift danışmanlığı almak için evli olma zorunluluğu yoktur.

Partnerlerin alacağı çift danışmanlığı, ilişkilerin güçlenmesi adına gerekli çalışmaları yapabilmek için olanak tanır. Çift danışmanlığı sayesinde özellikle iletişimsel problemlerinizi hızlı bir biçimde çözümleyebilirsiniz. İşe yaramayan çözüm arayışları, eleştirel dil ve daha bir çok iletişim engelinin ortadan kalkması için ortaya konacak çözüm önerileri sayesinde problem çözme konusunda ilişkinizi daha güçlü kılmanıza yardımcı olabilir.

Çift danışmanlığı, partnerlerin her ikisinin de katılımıyla gerçekleştirilir. Görüşmeler sırasında hem neden danışmanlığa ihtiyaç duyduğunuz ile ilgili hem de danışmanlık sürecinden ne beklediğinize dair görüşmeler yapılır. Süreç birlikte yönetilir ve gereken tedavi planı hazırlanır ve uygulanır.

Mevcut problemlerinizi en iyi şekilde çözümlemeyi, daha iyi bir iletişim biçimine sahip olmayı ya da mevcut ilişkinizi güçlendirmeyi istiyorsanız MOL Akademi’ ye ulaşabilirsiniz.