ONLINE TERAPİ.

Dünya’nın birçok ülkesinde uzun zamandır uygulanmaya devam eden, COVID-19 salgını sonrasında daha da yaygınlaşan ve talep gören bir terapi biçimi olan online terapi hizmeti ülkemizde de yaygınlaşmaya devam ediyor.

MOL Akademi olarak, gizlilik kurallarına ve etik ilkelere bağlı kalmak koşuluyla online danışmanlıklarımızı yapmaya devam ediyoruz.

Online terapi; danışanların, terapistleri ile klinik dışında da görüşmelerine ve çalışmalarına devam etme olanağı tanır. Online terapi, alanında uzman profesyonellerin, danışanları ile internet ortamında buluşarak psikolojik danışmanlık ve destek gerektiren konularda çalışmalarını sürdürdüğü bir oturumdur. Bu oturumlar çeşitli programlar aracılığı ile sesli ya da video konferans şeklinde düzenlenir. Karşılıklı yapılan gizlilik anlaşması sayesinde hem danışanların hem de terapistlerin hakları korunmuş olur.

Online terapi almak isteyen danışanlara, danışmanlık öncesinde bazı dosyalar iletilir. Bu dosyalardaki bilgilerin eksiksiz doldurulması ve ekte yer alan gizlilik ve etik kurallar sözleşmesinin danışan tarafından kabul edilmesi önemlidir.

Salgın hastalıklar dolayısıyla danışmanlık alamadıysanız, bire bir görüşme yapmak sizin için endişe verici bir durumsa ya da mesafe olarak terapistinize ulaşmakta güçlük çekeceğiniz bir konumdaysanız, online terapi sizin için etkili bir alternatif olacaktır. Online terapi hizmeti almak için MOL Akademi’ye başvurabilirsiniz.