GİZLİLİK POLİTİKAMIZ.

Gizlilik politikası, danışan ve terapistin haklarını korumayı hedefleyen bir sözleşmedir. Danışan ve terapistin, tedavi sürecinde birbirleri ile paylaştığı bilgilerin, yazılı izin olmaksızın herhangi bir üçüncü şahıs ile paylaşılması yasaktır. Bazı durumlarda terapist,gizlilik politikasını ihlal edebilir, bu durumlar şu şekildedir;

Danışan bir başkasına fiziksel zararlar veriyorsa ya da zarar verme riski taşıyorsa, terapist bu durumda polise ya da ilgili kuruma başvuru yapacaktır. Aynı şekilde hayati tehlikesi bulunduğunu düşündüğü üçüncü şahıslar varsa onlara da durum hakkında bilgi aktaracaktır.

Danışan bir başkası herhangi bir fiziksel ya da psikolojik tacize maruz bırakılıyorsa, bu durumda terapist konu hakkında ilgili makamlara en hızlı şekilde başvuru yapacaktır.

Danışan kendine zarar vermeyi istiyor ya da bununla ilgili planlar yapıyorsa, terapist danışan ile işbirliği sağlama amacıyla her türlü çabayı gösterecektir. İşbirliği sağlanamayacağına kanaat getirdiği noktada ise güvenliği sağlamak için yasaya uygun şekilde başvurularını yapacaktır.